اسطوره کاراته جهان در تاتامی تهران به میدان می رود

نهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته ایران زمین در حالی قرار است اواخر آذر ماه در تهران برگزار شود                                                                                                              

 

که "رافائل آقایف" اسطوره کاراته جهان, سرشناس ترین میهمان و مبارز این دوره از رقابتها خواهد بود، کاراته کایی که از سال 2004 بدین سو صاحب چهار طلا و یک نقره از رقابتهای جهانی و هفت نشان طلا از مسابقات قهرمانی اروپا شده است.

به نقل از پایگاه خبری – تحلیلی ایپون نیوز، احمد صافی مسئول برگزاری این مسابقات اعلام کرد: علاوه بر آقایف که همراه تیم آذربایجان به تهران خواهد آمد، احتمالا چند کاراته کای امریکا نیز به همراه سیروس و فریبا مدانی ( دو داور جهانی مقیم این کشور) به تهران خواهند آمد.

صافی در مورد اینکه تاکنون چند کشور برای حضور در مسابقات کاراته ایران زمین اعلام آمادگی کرده اند، گفت: ترکیه، عراق، کره جنوبی، پاکستان و آذربایجان کشورهایی هستند که نامه اعلام حضور خود را برای ما ارسال کرده‌‌اند، ضمن اینکه تیم های امریکا، هنک کنگ، ازبکستان، افغانستان و ارمنستان هم آمادگی اولیه شان را اعلام کرده اند.

رییس سبک شوتوکان wksf با اشاره به اینکه پیش از آغاز این رقابتها، استاژ فنی با حضور هیتوشی کاسویا بینانگذار جهانی این سبک برگزار می شود، گفت: از سال آینده و پس از 10 دوره برگزاری آن، مسابقات ایران زمین بصورت گراندپریکس برگزار می شود و به قهرمانان آن جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

مسابقات ایران زمین منظم ترین مسابقات بین المللی در رشته کاراته است که هر ساله با همکاری سبک شوتوکان wksf، تربیت بدنی دانشگاه آزاد و فدراسیون کاراته در چهار رده سنی آقایان و بانوان و در دو بخش کاتا و کومیته برگزار می

You are here: اخبار و رویدادها اسطوره کاراته جهان در تاتامی تهران به میدان می رود