تیم منتخب هفته سوپر لیگ و مبارزانی یکی از دیگری بهتر! عنوان کاراته کای برتر هفته تقدیم می شود به..

 

برخلاف هفته گذشته که پیدا کردن 7 کاراته کای برتر برای انتخاب تیم منتخب سوپر لیگ کار دشواری می نمود                                                ، این بار اما در هفته سوم دور برگشت آنقدر مبارزات خوب زیاد دیدیم که حتی انتخاب دو تیم هفته هم سهل و آسان بود. در هفته ای که دانشگاه آزاد خود را به یک قدمی قهرمانی رساند و آذر خودرو بخاطر دیدارهای معوقه با انجام 5 مبارزه متوالی رکورددار شد، عنوان برترین بازیکن هفته به کاراته کایی تعلق گرفت که دیگر هیجان زده مبارزه نمی کرد و برخلاف باورهای قبلی در لحظات پایانی با از دست دادن امتیاز، شیرازه کار از دستش خارج نمی شد.

پایگاه خبری – تحلیلی ایپون نیوز، مطابق سنوات گذشته به بهانه پایان مبارزات هفتگی سوپر لیگ، تیم منتخب هفته سوم دور برگشت را اینگونه گزینش کرد.

55
کیلو گرم: محمد شایگان ( آذر خودرو نوین)
قهرمان سابق جوانان آسیا ظاهراً برای مبارزه مهم و حساس اش با مجید حسن نیا قهرمان بزرگسالان آسیا از دانشگاه آزاد هم از نظر روحی و هم از نظر فنی به اندازه کافی آمادگی داشت. خیلی ها بر این باورند وقتی محمد شایگان از حریف عقب می افتد دیگر شرایط جمع کردن بازی را ندارد، اما در هفته سوم دور برگشت سوپر لیگ او عکس این نظریه را ثابت کرد. شایگان نه تنها باخت پرحاشیه دور رفت را مقابل حسن نیا جبران کرد که حتی روز پنچ شنبه میلاد تیغی، نفر سوم جوانان جهان از پایتخت را 2 بر صفر مغلوب کرد و در سومین مبارزه هم هادی زارع از جندی شاپور را 6 بر صفر برد تا با این سه پیروزی موثرترین بازیکن تیمش باشد؛ بردهایی که سبب شد ایپون نیوز او را به عنوان بهترین چهره و کاراته کای برترهفته سوم دور برگشت معرفی کند.

60
کیلو گرم: حامد اکبری ( آوای رزم)
در روزی که آوای رزم تحت نظر مجید صافی و مهدی احمدی از چهار مبارزه 52 امتیاز انفرادی کسب کرد، حامد اکبری یار زنجانی این تیم با سه برد و یک تساوی به تنهایی 10 امتیاز گرفت تا نقش غیر قابل انکاری در موفقیت تیمش در هفته سوم دور برگشت سوپر لیگ داشته باشد. این در حالی بود که او در همان بازی اول از ناحیه آرنج دچار آسیب دیدگی شد. نایب قهرمان سابق جوانان آسیا در فصل جاری کلاً مبارزات خوبی را به صحنه آورد تا از هم اکنون به عنوان یکی از بهترین های وزن 60 سوپر لیگ، خود را مهیای پیکارهای انتخابی ورود به اردو کند. 9 برد، یک تساوی و سه شکست کارنامه این کاراته کای 20 ساله در رقابتهای لیگ تا بدینجای کار است. در این وزن هاهون درفشی پور از دانشگاه آزاد بواسطه برد یک بر صفر برابر امیر مهدی زاده و دو پیروزی دیگر مقابل حریفانی از فولاد و نفت هم می توانست در لیست بهترین ها باشد.

67
کیلو گرم: شاهین جعفری ( لوله سبز آسیا)
قهرمان سابق جوانان جهان روز پنج شنبه دو بار برای تیمش به میدان رفت که در هر دو مبارزه پیروز میدان بود. شاهین که حالا در اوج پختگی تکنیکی و تاکتیکی قرار دارد، در مبارزه مقابل سعید علیپور نفر سوم بزرگسالان آسیا در سال 2012 با حساب 9 بر 3 صاحب برتری شد. جعفری که از مصدومیت جزیی پایش رنج می برد، در دیگر بازی هفته سوم خود کاراته کای جندی شاپور را هم 3 بر یک شکست داد. در این وزن محمدرضا بخش لو از دانشگاه آزاد هم پس از هفته ها دوری بواسطه مصدومیت نمایش قابل تقدیری داشت و می توانست جزو بهترین های هفته ما باشد.

75
کیلو گرم: ناصر نجفی ( آذر خودرو نوین)
این درست که ابراهیم حسن بیگی دیگر کاراته کای وزن 75 کیلو گرمی آذر خودرو در هفته سوم و در مبارزه ای حساس موفق شد در 2 ثانیه به اتمام بازی برابر بهمن عسگری قهرمان آسیا یک امتیاز بگیرد و انتقام شکست دور رفت را از یار قزوینی دانشگاه آزاد بگیرد و در پیکار مقابل مرتضی هاشمیان پسر طلایی کاراته در مسابقات امیدهای جهانی 2005 به تساوی صفر-صفر برسد، اما ناصر نجفی دیگر هفتاد و پنجی خودروسواران چیز دیگری بود. نجفی در ایستگاه سوم در سه مبارزه 25 امتیاز از حریفانش از پرهام، لوله سبز آسیا و جندی شاپور گرفت و تنها 4 امتیاز داد تا به عنوان امتیازگیرترین بازیکن هفته مورد توجه قرار بگیرد.

84
کیلو گرم: میلاد یاری ( دانشگاه آزاد)
وقتی مربیان دانشگاه آزاد در جدال حساس برابر آذر خودرو، مهدی سلطانی کاپیتان باتجربه را از ترکیب خارج کردند و میلاد یاری را به بازی فراخواندند، برخی ها برد این وزن را همانند دور رفت برای آذر خودرویی ها کنار گذاشتند، اما در پایان مبارزه یاری و محمدهادی داودآبادی که تابلو اعداد 9 بر صفر را نشان داد، مشخص شد که کادر فنی با تیزهوشی این ریسک را انجام داد. یاری در یکی از روزهای خوبش، برد شیرین و روحیه بخشی را به اردوی تیم دانشگاه آورد. میلاد در پیکار دوم روز پنج شنبه خود و در مصاف با پیام مرادی، ملی پوش اسبق تیم فولاد مبارکه هم صاحب برتری 8 بر یک شد تا یکی از بهترین های هفته سوپر لیگ باشد. در این وزن مهدی خدابحش یار جوان و کرمانشاهی آوای رزم با دو برد شایسته دریافت عنوان پدیده هفته است.

وزن آزاد: سعید فرخی (مناطق نفت خیز جنوب)
کاپیتان سابق تیم ملی هر چند با روزهای اوجش فاصله زیادی دارد، اما روز پنج شنبه برای اولین بار در ترکیب تیمش قرار گرفت و در سه مبارزه به دو برد و یک تساوی رسید تا به پاس این تلاش قابل تقدیر مورد توجه ایپون نیوز قرار بگیرد. در وزن آزاد سامان حیدری از آذر خودرو هم یکی از مردان موفق وخوب هفته بود که نامش می توانست در لیست بهترین ها جای بگیرد.

وزن آزاد: سجاد گنج زاده ( دانشگاه آزاد )
مثل همیشه مطمئن، با انگیزه، جنگنده و مسلط نشان داد. سجاد در روزی که دانشگاه به بردش برابر مهدی دولیخانی از آذر خودرو نیاز حیاتی داشت، بدون کمترین استرس و هیجانی چنان حریف را مقهور قدرت وتوان فنی خود کرد که دولیخانی چاره ای جز شکست 10 بر 4 پیدا نکرد. قویترین کاراته کای حال حاضر آسیا، علاوه بر این پیروزی، در پیکار مقابل علیرضا برکتی از نفت 9 بر یک پیروز شد و در بازی آخر هم هادی عرب یکی از بهترین های فولاد مبارکه در فصل جاری را 4 بر صفر برد.

 

You are here: اخبار و رویدادها تیم منتخب هفته سوپر لیگ و مبارزانی یکی از دیگری بهتر! عنوان کاراته کای برتر هفته تقدیم می شود به..